Nowe spojrzenie na obniżenie

Nowe spojrzenie na obniżenie

Kilkudniowe kursy-kobyły omawiające daną tematykę od podstaw są bardzo istotne w naszym rozwoju zawodowym. Ale im dłużej pracujemy, tym częściej potrzebujemy bardziej zniuansowanej wiedzy bądź jej aktualizacji. Trudno nam być jednak na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata nauki – krytyczny przegląd literatury wymaga czasu, dobrego zrozumienia metodologii badań naukowych i biostatystyki, dostępu do często płatnych baz danych oraz płynnej znajomości języków obcych. 

Wychodzimy więc naprzeciw często zgłaszanym potrzebom – nasze webinary zbierają najbardziej aktualną wiedzę naukową z wybranych obszarów fizjoterapii uroginekologicznej, wraz z jej krytyczną interpretacją. Wiedza ta, zaprezentowana w przystępnej formie będzie gotowa do zastosowania w codziennej praktyce, by móc skutecznie pomagać pacjentom, zgodnie z najświeższymi doniesieniami.

Plan webinaru

  • Przyjrzymy się najnowszej literaturze dotyczącej obniżenia narządów miednicy mniejszej oraz fizjoterapii tego problemu.
  • Omówimy aktualną definicję obniżenia, powiemy co obecnie uważane jest za normę, a co jest diagnozą kliniczną?
  • Przyjrzymy się najistotniejszym danym w tym zakresie mającym znaczenie dla pracy fizjoterapeuty.
  • Poruszymy również temat rehabilitacji i jej skuteczności, biorąc na warsztat kwestie związane z ciśnieniem śródbrzusznym – czym tak naprawdę jest, czy zawsze trzeba go unikać i kiedy jest niebezpieczne?
  • Przedyskutujemy kwestie doboru aktywności fizycznej analizując szczegółowo często zalecane modyfikacje, tj. dźwiganie na wydechu czy z napięciem dna miednicy.

Prowadzenie

dr n. med. n. zdr. Małgorzata Starzec-Proserpio, fizjoterapeutka uroginekologiczna. Dzieli swoje życie zawodowe i osobiste między Polskę i Kanadę, gdzie w centrum badawczym Universite de Sherbrooke prowadzi badania naukowe z zakresu dysfunkcji dna miednicy i zaburzeń seksualnych związanych z bólem. Poświęcając dużą część swojego czasu na pracę badawczą jest nie tylko na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata nauki, ale potrafi też odpowiednio zinterpretować często nieprzystępną dla czytelnika-praktyka wiedzę naukową i „przetłumaczyć ją” na codzienną praktykę.    http://malgorzatastarzec.pl/
IG: @starzecproserpio_phd
FB: Fizjoterapia Małgorzata Starzec-Proserpio

Co otrzymasz w ramach udziału w szkoleniu

  • Prezentacja w PDF zawierająca treści przedstawione podczas szkolenia.
  • Bogatą bibliografię z bezpośrednimi linkami do badań naukowych.
  • Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu (PDF).

Czas trwania szkolenia na żywo:

2 godziny

Czas dostępu do nagrania szkolenia:

14 dni od transmisji na żywo.

Termin szkolenia

19.09.2023r., godziny: 19.00 – 21.00

Cena

250 zł

Zapisy

Zapisy prowadzimy przez platformę:

https://goodmove-szkolenia.myvod.pl/kurs/867/nowe-spojrzenie-na-obnizenie