Szkolenia dla fizjoterapeutów i trenerów

Jesteś specjalistą - trenerem, instruktorem, terapeutą i chcesz się z nami rozwijać? Zapraszamy na najbliższe szkolenia! W ofercie mamy m.in. kursy z treningu w ciąży, po porodzie, ćwiczeń korekcyjnych w rozejściu mięśni brzucha (DRA), w profilaktyce i przy problemach z dnem miednicy.

Nowe
Nowe spojrzenie na obniżenie

Fascynujące szkolenie, podczas którego zgłębimy najnowszą literaturę dotyczącą obniżenia narządów miednicy mniejszej oraz skutecznych metod fizjoterapii tego problemu. Omówimy aktualną definicję obniżenia, rozwiejemy wątpliwości dotyczące tego, co stanowi normę, a co jest diagnozą kliniczną. Przyjrzymy się również kluczowym danym w tym obszarze, istotnym dla pracy fizjoterapeuty.

Terapia
Terapia manualna w dolegliwościach miednicy – kontrowersje i wskazówki

Terapia manualna to jedna z podstawowych metod stosowanych w fizjoterapii. W kontekście terapii przewlekłych zespołów bólowych obszaru miednicy (m.in. zaburzeń seksualnych związanych z bólem) często wykorzystywana jest jako główna czy nawet jedyna forma postępowania fizjoterapeutycznego. Ostatnie doniesienia w zakresie neurofizjologii przewlekłych zespołów bólowych wywołały szereg dyskusji na temat roli i zasadności tych technik w przewlekłych zespołach bólowych. W efekcie przestrzeń internetową i konferencyjne kuluary rozgrzewają emocjonujące debaty: stosować terapię manualną, czy nie?

Trening
Trening medyczny w ciąży i po porodzie

Czterodniowe szkolenie dla instruktorów, trenerów, fizjoterapeutów i położnych zainteresowanych tematem bezpiecznej aktywności w ciąży i po porodzie oraz terapii ruchem w najczęstszych dolegliwościach okresu okołoporodowego.

Ćwiczenia
Ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha (DRA)

Pięciodniowe szkolenie składa się z dwóch etapów – część pierwsza to wykłady z elementami praktyki, które ogólnie wprowadzą nas w temat ćwiczeń w okresie okołoporodowym, również w ciąży, ponieważ podczas drugiej części szkolenia omówimy też profilaktykę w okresie ciąży. Poznamy najważniejsze zagadnienia anatomiczne, do których będziemy odwoływać się podczas zajęć praktycznych. Druga część szkolenia to trzy dni zajęć wyłącznie praktycznych, poprzedzone praktyką własną – samodzielnymi ćwiczeniami w domu z nagraniami video.